در راستای معرفی فعالیت های پژوهشی و کاربردی؛

ارائه دستاوردهای پژوهشگاه هواشناسی و علوم جو کشور در نمایشگاه ایران پروژه ترکمنستان

۲۸ آبان ۱۴۰۲ | ۱۴:۱۵ کد : ۲۸۱ اخبـــار پژوهشگاه
تعداد بازدید:۲۲
پانزدهمین نمایشگاه "ایران پروژه" با هدف نمایش دستاوردهای شرکت‌های ایرانی در ترکمنستان با حضور وزیر راه و شهرسازی کشورمان و معاون رییس کابینه وزرا و وزیر خارجه امور ترکمنستان افتتاح شد.
ارائه دستاوردهای پژوهشگاه هواشناسی و علوم جو کشور در نمایشگاه ایران پروژه ترکمنستان

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه هواشناسی و علوم جو کشور، پانزدهمین نمایشگاه "ایران پروژه" از روز جمعه ۲۶ آبان ماه 1402 با هدف نمایش دستاوردهای شرکت‌های ایرانی در ترکمنستان و با حضور مهرداد بذرپاش "وزیر راه و شهرسازی" و رشید مردوف "معاون رییس کابینه وزرا و وزیر امور خارجه ترکمنستان" شروع بکار نمود.

در این نمایشگاه ۹۴ شرکت و بیش از ۳۰۰ تاجر و فعال اقتصادی ایران حضور دارند و آخرین دستاوردهای خود را در حوزه خدمات فنی و مهندسی و دانش بنیان به معرض نمایش گذاشتند.

هدف از برگزاری این رویداد، تعمیق و توسعه مراودات و مناسبات همه ‌جانبه در حوزه ‌های تجاری، بازرگانی، حمل و نقل و ترانزیت، انرژی، صنعتی، خدمات فنی و مهندسی، گمرکی، استانی، کشاورزی، علمی، بهداشتی، گردشگری و … است.

در این نمایشگاه بین المللی، پژوهشگاه هواشناسی و علوم جو کشور با معرفی مجموعه ای از فعالیت های پژوهشی و کاربردی نظیر سامانه پیش بینی نقطه ای وضع هوا، سامانه پیش بینی و هشدار سیل(نفیس)، مطالعه و منشاء یابی کانون های خارجی گردوخاک 25 کشور همسایه تاثیرگذار بر ایران، سامانه مدل سازی و پیش بینی آلودگی هوا برای 10 کلانشهر، سامانه خودکار توصیه های هواشناسی کشاورزی شالیکاری ویژه مناطق شمالی کشور و نرم افزار موبایلی هوای اربعین به ارائه دستاوردهای خود در غرفه تخصصی وزارت راه و شهرسازی می پردازد.

شایان ذکر است، پانزدهمین نمایشگاه تخصصی "ایران پروژه" از روز جمعه ۲۶ آبان در محل اتاق بازرگانی و صنایع ترکمنستان افتتاح و تا روز یکشنبه ۲۸ آبان ادامه خواهد داشت.

کلید واژه ها: وزارت راه و شهرسازی سازمان هواشناسی کشور پژوهشگاه هواشناسی و علوم جو کشور نمایشگاه ایران پروژه ترکمنستان


نظر شما :