پژوهشگاه هواشناسی و علوم جو کشور برگزار می کند؛

نخستین رویداد استارتاپ ایونت آب و هوا با شعار آب و هوا، عدالت اجتماعی

۱۸ اسفند ۱۴۰۱ | ۰۹:۱۹ کد : ۸۳ اخبـــار پژوهشگاه
تعداد بازدید:۱۲۸۸
نخستین رویداد استارتاپ ایونت آب و هوا با شعار آب و هوا، عدالت اجتماعی

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه هواشناسی و علوم جو کشور، اولین رویداد استارتاپ ایونت آب و هوا با شعار "آب و هوا؛ عدالت اجتماعی" و با حضور جمعی از اساتید و دانشجویان، برنامه نویسان، علاقمندان استارتاپ، بازاریاب ها و طراحان گرافیک در مرکز رشد و فناوری علوم جوی، هواشناسی و هوانوردی پژوهشگاه هواشناسی و علوم جو کشور برگزار می گردد.

این رویداد استارتاپی قرار است به صورت یک روزه و با موضوعات پیش بینی وضع هوا، مخاطرات جوی و اقلیمی، توفان گردوخاک، آلودگی هوا و سایر موضوعات مرتبط با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در تاریخ 21 اسفند 1401 برگزار گردد.

هدف از برگزاری این رویداد توسعه کار آفرینی مبتنی بر فناوری و همچنین محک زدن ایده ها، وارد شدن به دنیای کسب و کار ، یافتن شرکای تجاری آینده و استفاده بهینه از تجربیات و دانش کارشناسان از مزایای این برنامه می باشد.

برگزاری این برنامه فرصت مناسبی  است برای تمامی علاقمندان تا ضمن آشنایی با ماهیت این قبیل رویدادها، در حوزه کارآفرینی، ایده پردازی ، ارائه مدل کسب و کار و دیگر مفاهیم مرتبط نیز اطلاعات لازم را کسب کنند.

برنامه استارتاپ ایونت یک رویداد آموزشی_تجربی در سراسر دنیاست که در آن شرکت کنندگان گرد هم می آیند تا ایده هایشان را مطرح کنند و گروه هایی را برای اجرای ایده های خود تشکیل دهند. در تعریف ابتدایی استارتاپ به شرکت ها و کسب کارهایی گفته می شود که بخشی از آن مبتنی بر فناوری باشد و با یک ایده ساده و اولیه شکل گرفته اند.

به همین جهت پژوهشگاه هواشناسی و علوم جو کشور در نظر دارد تا با برگزاری این رویداد استارتاپی در محل مرکز رشد و فناوری علوم جوی، هواشناسی و هوانوردی و با دعوت از اساتید و علاقمندان موضوعات آب و هوایی بتواند گام موثری در راستای رونق کسب و کارهای مبتنی بر فناوری و تکنولوژی بدون اتکا به درآمد نفتی و دولتی و همچنین پرورش ایده ها و موضوعات دانش بنیان و تبدیل آن ها به فرصت های شغلی و درآمدزا بردارد.

کلید واژه ها: وزارت راه و شهرسازی سازمان هواشناسی کشور پژوهشگاه هواشناسی و علوم جو کشور مرکز رشد و فناوری علوم جوی، هواشناسی و هوانوردی استارتاپ ایونت


( ۱ )

نظر شما :