توسط پژوهشگاه هواشناسی و علوم جو کشور؛

تحلیل پیش بینی هفتگی بارش کشور بر مبنای نقشه های احتمالاتی از ۶ فروردین ماه تا ۱۶ اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۳

۰۶ فروردین ۱۴۰۳ | ۱۱:۲۰ کد : ۴۷۰ اخبـــار پژوهشگاه
تعداد بازدید:۹۰
تحلیل پیش بینی هفتگی بارش کشور بر مبنای نقشه های احتمالاتی از ۶ فروردین ماه تا ۱۶ اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۳

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه هواشناسی و علوم جو کشور، جدیدترین نقشه های پیش بینی هفتگی بارش کشور بر مبنای نقشه های احتمالاتی توسط پژوهشگاه هواشناسی و علوم جو کشور از 6 فروردین ماه تا 16 اردیبهشت ماه سال 1403 تولید و ارائه شد.

بر این اساس، بارش هفته اول (6 تا 12 فروردین) کشور عمدتا بر استان‌ ها در کوه های زاگرس میانی و جنوبی، مناطقی از شمال‌ غرب، دو سوی نیمه شرقی کوه های البرز و مناطق کوهستانی مرکز استان کرمان متمرکز است.

همچنین، با احتمال حدود 75 درصد بارش انباشته هفتگی در مناطقی از استان‌ ها واقع بر زاگرس میانی و جنوبی در حدود 100 میلیمتر یا بیشتر پیش ‌بینی شده است. در سایر مناطق کشور بارش کمتر از نرمال است.

بارش هفته دوم (13 تا 19 فروردین) در نوار شمالی کشور کمتر از نرمال و برای سایر مناطق نرمال تا بیش از نرمال پیش‌ بینی شده است. بیشترین افزایش بر استان‌ ها در جنوب‌ غرب متمرکز است و مقدار بارش انباشته برای این مناطق با احتمال حدود 75 درصد بین 50 تا 100 میلیمتر پیش‌ بینی شده است.

بارش کشور در هفته‌ های سوم و‌ چهارم (20 فروردین تا 2 اردیبهشت) بین نرمال تا بیش از آن است. بارش انباشته برای برخی مناطق در نوار غربی کشور با احتمال حدود 50 درصد در محدوده 50 تا 100میلیمتر برآورد می‌شود.

بارش کشور برای هفته ‌های پنجم و ششم (3 تا 16 اردیبهشت) در محدوده نرمال مورد انتظار است.

کلید واژه ها: وزارت راه و شهرسازی سازمان هواشناسی کشور پژوهشگاه هواشناسی و علوم جو کشور پیش بینی بارش


نظر شما :